21 Eylül 2011 Çarşamba

Deren' e Dair...

Kızlarımın bloğuna da yazmayalı uzun zaman oldu.Keşke fırsatım olsa da her anı buraya yansıtabilsem.Şu an yaşadığımız hoş bir anı bilgisayar da elimde iken yazayım dedim. Onların her anını canlı tutmanın tek yolu aslında yazmak.

Neyse bu hafta başı okullar açıldı.Pazar günü öğleden sonra küçük kızım hastalandı.Sabaha kadar da ateşlendi. Pazartesi günü de ateşli idi.Doktora götürdük ve boğaz enfeksiyonu olduğunu söyledi ve antibiyotik verdi. Okulun ilk günü olduğu için küçük kızımız ateşli ve halsiz olmasına rağmen okuldan ayrılmak istemedi.Bütün yaz boyu arkadaşlarını, öğretmenini, kreşini özlemişti.Eve götürmek istedik ama ne öğretmeni, ne de biz ikna edemedik. o gün ateş düşürücülerle gününü kreşinde geçirdi, tabii perişan bir halde. Ben ertesi gün 3 gün izin aldım ve şu an evdeyiz. Bugün daha iyi. Bugün öğretmenimiz aradı sağolsun.(Ayten öğretmenimizi de çok seviyoruz, iyi ki bizim öğretmenimiz.) ve Deren'i sordu. Konuştuktan sonra Deren'le de konuştular.Deren "öğretmenim sizi de arkadaşlarımı da çok özledim" dedi. Daha sonra "arkadaşlarımla da konuşabilirmiyim" dedi. Özellikle isim verdiği arkadaşları da oldu.Sağolsun öğretmenimizde Deren'in o isteğini yerine getirdi. Hepsi teker teker Deren'e geçmiş olsun dediler, özlediklerini söylediler, hepsi cıvıl cıvıl sesleri ile çok şekerdiler.Deren'de çok mutlu oldu. O an gerçekten çok hoş bir andı.O nedenle ben de anında buraya not düşmek istedim... Hepsine sağlıklı, mutlu,huzurlu, başarılı bir ömür diliyorum tüm sevdikleriyle birlikte.

4 yorum:

özlem dedi ki...

Aynı anlarda aynı şeyleri yaşamışız.
Benim de oğlum hastalandı ama iyi şimdi. Çok geçmiş olsun canım, sevgiler:)

Mehtap dedi ki...

Teşekkür ediyorum sevgili Özlem.Size de geçmiş olsun. Ankara da havalar birden soğudu.aşırı sıcaklardan, ani soğuğa geçiş insanı çarpıyor.inşaallah bununla geçer.Artık bloglara uğramaya vaktim olmuyor.ancak haberim oldu yorumundan.kusura bakma canım.sana da uzun zamandır uğruyamadım.o kadar yoğunuz ki.şimdi yüksek lisansa da başladım.ders çalışmaya çalışıyorum.o kadar yoğunluğun arasında.inşaallah ilerki zamanlarda tekrar görüşmek üzere diyor ve sevgilerimi yolluyorum.

Ela, Toprak ve Biz dedi ki...

Geçmiş olsun canım,şimdi gördüm.İnşallah şimdi daha da iyidir.öptüm sizi :)

Yasemin dedi ki...

Ohhh harika. paylaşımlarınız için teşekkürler... :)