7 Aralık 2010 Salı

Yazdan Kalma Bir Anımız..

Yine gecikmiş bir yazı. Bu yaz başı başka bir semte taşındığımızdan bahsetmiştim. Eşimin işi ve çocuklarımızın da buna bağlı olarak okulu için gerekli bir durumdu. Ayrıca benim iş yerime de oldukça yakınlaşınca en mantıklısı bu olacak diye düşündük. Kendi evimizi kiraya verip, şu an ki bulunduğumuz semte taşındık. Hal böyle olunca minik kızımın kreşinden de uzaklaştık ve yeni eğitim öğretim yılında nasıl olsa ayrılacağı diğer kreşinden almak zorunda kaldık.O nedenle yaz boyu boş da kaldılar. Ama bu arada alternatifimizi özel kreşten yana kullandık, yaz sezonu için sadece. Ancak Deren'ciğim tatil dönüşü o kreşe gitmek istemedi. Hiçbir şekilde ikna edemeyince eşimle ve benimle yazı bu şekilde idare edelim dedik ve daha çok eşimin yanında idare etti ve arada benimle de işyerime geldi.
İşyerimizde bazen başka arkadaşlarımızın çocukları ile de karşılaşınca iş ortamından da sıkılmadılar. Öğlen yemek saatinde yemeklerini yedikten sonra işyerimizin bahçesinde ve sosyal tesislerinde gönüllerince eğlendiler. Çabucacık da kaynaştılar. Burası yemekhanemizin arka tarafındaki basketbol ve voleybol sahası.
Kurumumuzun bahçesinde oldukça çeşitli meyve ağaçları var. Ayva, şeftali, kayısı, dut, başka meyveler de.Oldukça da yeşil bir alan. Kızımla bu bahçenin içinde öğlenleri vakit geçirmekten oldukça büyük keyif almıştım bende...
Yine bu seferde arkadaşım Sinem'in kızıyla eğlenirlerken. Burada ayrıca tenis kortu da var...Ama çok fazla kullananlardan değilim. Bu arada dışarıda hafta sonu akşamları başka arkadaşlarımızla voleybol maçları yapıyoruz. Çok eğlenceli geçiyor. Bir ara bundan da bahsetmeliyim.
Rengarenk güllerimizin güzelliklerini incelerlerken, ben resimlerini çekmek isteyince böyle poz ortaya çıkmıştı.
Burada da koltukta dönmeye çalışıyor yavrum benim. Odama geldiği zaman odamı inanılmaz dağıtıyordu. Hiçbirşey yerli yerinde olmuyordu. Ayrıca evden getirdiklerini, (kantinden de birşeyler alıyor) hepsi ortalarda onlarla oyalanıyordu. Ayrıca oda da fazla oturmuyor, çevreyle alakalı olduğu için etrafın maskotu konumunda gün geçirmeye çalışıyorduk. Sağolsun katımdaki arkadaşlar işim olduğunda da onlar idare ediyorlardı. Bir yazımızda minik kızımla böyle geçmişti.

1 yorum:

Ela ve Biz dedi ki...

canım,daha öncede söylemiştim çalıştığın yer gerçekten çok güzel,çok şanslısın.Minik kızında sana eşlik etmiş bak,ne güzel :))